Stacks Image 4931
Roman Jeřábek (1966)
kytary, hudební aranže, kapelník USB
První hudební zkušenosti začal sbírat ve čtrnácti letech. Na dlouhou dobu se jeho prioritou stává studiová technika a proto se veřejně začíná prezentovat až téměř ve třiceti letech. Prochází několik oblastních kapel, vystřídá několik žánrů od folku až po rockovou muziku. Několik let působil v základní umělecké škole jako učitel - obor kytara. Píše i vlastní hudbu a v USB zastává pozici hudebního aranžéra.
Stacks Image 4943
Michal Svatý (1964)
texty, zpěv, kytara
Umělecké činnosti se začal věnovat až v roce 2010. Je autorem písňových textů pro Báru Basikovou, Martu Kubišovou, Věru Špinarovou, Pavlu Forest, Pavla Landovského, Jana Kačera, Bolka Polívku, Wabiho Daňka. Deset písní na jeho texty zpívá Světlana Nálepková v divadelním představení Frida Kahlo – kabaret života.
Nevzdává se naděje, že jeho neškolený pěvecký projev podtrhuje obsah písní USB.
Stacks Image 4934
Veronika Součková (1971)
zpěv, klávesy
Jediný profesionální hudebník v uskupení - aktivní člen současné sestavy Spirituál kvintetu. Zpívala též v kapelách hrajících renesanční písně a trubadúrské zpěvy, balkánskou a ruskou lidovou hudbu. Zpěv studovala na Konzervatoři Jaroslava Ježka u prof. Jany Brýdové.
Stacks Image 4940
Stanislav "Kapitán" Zemánek (1963)
basová kytara
Od svých 15. let hrál na basovou kytaru v různých hudebních seskupeních hrajících především rockovou muziku a novou vlnu. Paralelně hrál s jazzovým orchestrem a působil jako zvukař v několika rokových kapelách a také jako osvětlovač v komorní opeře v Brně, aktivní hraní ukončil v roce 1988 odchodem na vojnu.
K pódiovému vystupování se vrátil až v roce 2013, se skupinou „42“ hraje především cover verze rockových hitů. Od poloviny roku 2016 je členem USB.
Stacks Image 4937
Petr Pour (1974)
bicí
Je všestranný bubeník s letitými zkušenostmi. Hrál především v kapelách Lus3 se kterou se účastnil finále soutěží Coca Cola Popstar a Jim Beam Music včetně turné s Kollerbandem. Dále hrál v řadě hudebních uskupeních na většině českých festivalů, v zahraničí koncertoval v Rusku, Německu a Rakousku. V současnosti hraje také v orchestru Šarbilach, který se věnuje klezmerové hudbě, zpívá ve sboru ACORD Motolské nemocnice a hostuje v symfonickém orchestru ČVUT. Vedle toho se věnuje vlastní tvorbě a nahrávání.
Stacks Image 4946
Martin Souček (1970)
kytary, zpěv, foukací harmonika
Osm let se věnoval studiu klasické kytary, od 16 let hrál v různých hudebních seskupeních, nejprve
rockovou muziku, pak folk-rock a etnickou hudbu. Později se zaměřil na irskou hudbu a hrál s
kapelou Cabelique. Zpíval v několika vokálních souborech a jako kytarista se zapojil i do studiových
projektů. K USB se přidal v únoru 2018.
Stacks Image 4949
Radko Mach (1951)
zvukař
Zvukařskému řemeslu se věnuje od sedmdesátých let minulého století. Při práci pro Československou televizi souběžně podnikal i soukromě. Spolupracoval s Janou Koubkovou a jejím Jazz bandem, s Big bandem Milana Svobody. Na začátku osmdesátých let se stal stálým zvukařem paní Hany Hegerové a s ní a její kapelou spolupracoval až do roku 1987.
Po revoluci se začal věnovat civilním aktivitám a zvučil jen příležitostně. Návrat k původní profesi po mnoha letech způsobil Michal Svatý (t.č. Radkův „bedňák“), který pro svoji kapelu USBband potřeboval stálého zvukaře.